عضویت    ورود
ورود به سایت
» » توانمندسازی و اشاعه فرهنگ ایمنی در دستور کار آتش‌نشانی باشد

مدیرکل مدیریت بحران گلستان در حاشیه مانور اطفای حریق آتش‌نشانی:

توانمندسازی و اشاعه فرهنگ ایمنی در دستور کار آتش‌نشانی باشد

توانمندسازی و اشاعه فرهنگ ایمنی در دستور کار آتش‌نشانی باشد

 


مجتبی جمالی پیش از ظهر امروز در مانور اطفای حریق سازمان آتش‌نشانی گرگان در سایت مسکن مهر این شهر به مناسبت روز آتش‌نشانی و ایمنی اظهار کرد: قبول داریم که در بحث منابع اعتباری و تجهیزاتی یا در اجرای عملیات و اقدامات به واسطه ویژگی‌های حوادث و شرایط محیطی همیشه با محدودیت‌هایی مواجه هستیم ولی باید با آموزش‌های عمومی و گسترش فرهنگ‌ ایمنی در تمام سنین به سمت توانمندسازی شهروندان حرکت کنیم.
وی با تاکید بر ضرورت اجرای طرح‌های پیشگیرانه برای کاهش خسارت در سطح جامعه اظهار کرد: برای اجرای طرح‌های آموزشی، توانمندسازی شهروندان و افزایش آمادگی جامعه می‌شود از ظرفیت مدارس، ادارات و سازمان‌های غیردولتی بهره گرفت.

توانمندسازی و اشاعه فرهنگ ایمنی در دستور کار آتش‌نشانی باشد

جمالی با بیان اینکه باید تلاش شود که سطح ایمنی اماکن و تسهیلات استان در برابر حوادث افزایش داد، تصریح کرد: سازمان آتش‌نشانی باید برنامه‌های بازدید مشخص با هدف افزایش ایمنی و بازدید از تجهیزات اماکن و تاسیسات عمومی و سیستم‌های اطفای حریق در سطح ادارات، کارخانجات، واحدهای تولیدی و صنفی، پاساژها و مجتمع‌های تجاری اتخاذ کند.
مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان تاکید کرد: برنامه افزایش سطح ایمنی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و حساس جامعه باید به صورت ویژه اجرا شود.

جمالی با بیان اینکه اولویت سازمان آتش‌نشانی در موضوع ایمنی، پیشگیری از حوادث باشد، خاطرنشان کرد: سازمان آتش‌نشانی برای افزایش مشارکت مردمی و شهروندی می‌تواند از ظرفیت نیروهای مردمی و علاقمندان به فعالیت در آتش‌نشانی به صورت داوطلبانه با ارائه آموزش‌های مشخص بهره گیرد.
وی با تاکید به ضرورت آموزش‌های مورد نیاز برای مواجهه با سوانح مختلف افزود: هر فرد می‌تواند در محیط کاری و خانواده خود یک آتش‌نشان داوطلب باشد تا برای کمک‌رسانی به مردم، بهترین اقدام و خدمت را انجام دهد و به نوعی مؤثر باشد.

توانمندسازی و اشاعه فرهنگ ایمنی در دستور کار آتش‌نشانی باشد

 

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان با اشاره به اینکه نباید اینگونه تصور کرد که خطرات و آسیب ناشی از حوادث طبیعی برای دیگران و فقط در شهرهای بزرگ اتفاق می‌افتد، گفت: باید با فرهنگ‌سازی، آموزش و اشاعه فرهنگ ایمنی در برابر حوادث احتمالی مقاوم بود.

گفتنی است در حال حاضر 30 ایستگاه آتش‌نشانی در 33 شهر استان گلستان فعال است.
298 نیروی رسمی، قراردادی، پیمانی و شرکتی، یک هزار و 150 نیروی داوطلب که 800 نفر مرد و 350 زن هستند در آتش‌نشانی‌های استان در حال فعالیت هستند.
آتش‌نشانی در شهرهای گنبدکاووس و گرگان به ترتیب در سال‌های 1388 و 1384 به سازمان ارتقا یافت و در سال جاری بودجه این دو شهرداری به ترتیب 22 میلیارد ریال و 68 میلیارد ریال است.
یک هزار و 500 عملیات توسط آتش‌نشانی گرگان از ابتدای سال تاکنون انجام شده که 135 مورد عملیات خارج از محدوده گرگان بوده است.
مانور اطفا حریق در سایت مسکن مهر گرگان ساعت 10 صبح با همکاری دستگاه‌های امدادی استان اجرا شد.
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : admin3
  • بازدید : 222
  • نظرات : 0
  • کد خبر : 510

نظرات این مطلب :


نام شما
ایمیل شما


سوال : پنج بعلاوه شـش؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ :*

حدیث روز

امام باقر (ع) می فرماید : خداوند ، دشنام گوى بی آبرو را دشمن دارد.

آرشیو

پیوندها

آمار

آمار بازدید
بازدید امروز: 118
بازدید دیروز: 1543
بازدید ماه:2119
بازدید سال:10948
بازدید کل:8650814