عضویت    ورود
ورود به سایت
» » » «بسیج بیمه همگانی حوادثی در دستور کار مدیریت بحران استان گلستان

مدیرکل مدیریت بحران گلستان خبر داد

«بسیج بیمه همگانی حوادثی در دستور کار مدیریت بحران استان گلستان


«بسیج بیمه همگانی حوادثی در دستور کار مدیریت بحران استان گلستان

 

مجتبی جمالی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی مدیریت بحران استان گلستان اظهار کرد: بعضا مشاهده می کنیم که در اثر وقوع سیل یا زلزله، افراد تمام دارایی و اموال خود را از دست می‌دهند که در این شرایط خود فرد و دولت نمی‌تواند اقدامی بکند، ولی از طریق بیمه همکانی می‌تواند اینگونه حوادث را مدیریت کرد تا ضمن جلوگیری از ضرر به این افراد، دولت هم با این چالش‌ها مواجه نشود.

وی با بیان اینکه با اجرای این تلاش داریم بخشی از خسارت ناشی از وقوع حوادث طبیعی غیرمترقبه را پوشش و جبران کنیم، تصریح کرد: اجرای طرح «بسیج بیمه همگانی» در آینده، اقدام موثر و مثبتی با همکاری فرمانداری‌ها، شهرداری‌های استان و بخشداری‌ها برای جبران بخشی از خسارات حوادث طبیعی است ولی باید مردم این موضوع مهم را در نظر بگیرند که توجه به بیمه را به مرور زمان به صورت یک فرهنگ فراگیر مدنظر قرار دهند.

وی با بیان اینکه باید تلاش همه دستگاه‌ها یز این باشد که با اجرا و پوشش فراگیر بیمه‌ و معرفی قابلیت‌های بیمه‌ها در خدمات‌رسانی پس از بحران، دل‌نگرانی‌های مردم را کاهش دهیم، خاطرنشان کرد:‌بروز حوادث و سوانح متعدد در استان گلستان و مشکلاتی که مردم بعد از بروز حوادث و سوانح برای جبران خسارت با آن مواجه هستند، مستلزم آن است که هم‌استانی‌ها به‌ صورت جدی به مسائل بیمه‌ای توجه کنند.

وی با اشاره به اینکه مدیریت حوادث باید قبل از حادثه انجام شود، بر ضرورت آگاه‌سازی مردم با فوائد بیمه تاکید کرد و افزود: جلوی بلایای طبیعی را نمی‎شود گرفت ولی می‎توان با انتقال خطر آسیب‌های اجتماعی ناشی از بلایای طبیعی را کاهش داد برای همین تلاش داریم با همراهی دستگاه‌های خدمات‌رسان فضا را برای فعالیت سازمان‌های بیمه‌ای در سطح استان باز کنیم.

جمالی با بیان اینکه ایران یکی از سانحه خیزترین کشورها به شمار می‌رود و وقوع حوادث غیرمترقبه نظیر زلزله، سیل و... موجب وارد آمدن خسارات سنگینی به خصوص به قشر آسیب‌پذیر می‌شود، خاطرنشان کرد: تلفات و خسارات بلایای طبیعی بسیار بالا است، از این رو، صنعت بیمه می‌تواند در راستای کمک به دولت و مردم در جهت جبران خسارات نقش مهمی را ایفا کند زیرا زندگی در جامعه نوین و در محیط بسیار پویای امروزی بدون داشتن پوشش‌های بیمه‌ای کافی و مناسب همچون گام زدن با چشم‌های بسته در محیطی پرتلاطم و تاریک است.

وی ادامه داد: باید برنامه‌ها و راهکارهایی را برای آشناسازی مردم با این نوع بیمه از طریق نمایندگی‌های بیمه و رسانه‌های ارتباط جمعی فراهم آورد و مردم را نسبت به اهمیت و مزایای بیمه آشنا و آگاه کرد.
مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان گفت: برای تحقق این مهم و اجرای طرح بیمه همگانی در آینده نزدیک از تمام ظرفیت‌های فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها و بخشداری‌های استان استفاده خواهد شد.

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : admin3
  • بازدید : 114
  • نظرات : 0
  • کد خبر : 495

نظرات این مطلب :


نام شما
ایمیل شما


سوال : ده بعلاوه دوازده ؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ :*

حدیث روز

امام صادق(ع) می فرماید : دو رکعت نماز شخص متاهل برتر از هفتاد رکعت نمازی است که شخص مجرد می خواند.

آرشیو

پیوندها

آمار


آمار بازدید
بازدید امروز: 44
بازدید دیروز: 65
بازدید ماه:453
بازدید سال:100130
بازدید کل:8351348