عضویت    ورود
ورود به سایت
» » » در برخورد با ساخت وسازهای غیر مجاز تنها به دنبال تخریب نیستیم

معاون عمرانی استاندار گلستان:

در برخورد با ساخت وسازهای غیر مجاز تنها به دنبال تخریب نیستیم

در برخورد با ساخت وسازهای غیر مجاز تنها به دنبال تخریب نیستیم

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان گفت: در برخورد با ساخت‎وساز غیر مجاز در استان تنها به دنبال تخریب بنا نیستیم، بلکه اقدام پیشگیرانه در اولویت است.

رضا مروتی عصر امروز در گفت‎و‎گویی خبری درگرگان اظهار کرد: با توجه به این نگاه، کمیته پیشگیری از ساخت‎وساز غیرمجاز در استان تشکیل شده که ریاست آن نیز بر عهده معاونت عمرانی استانداری است.

وی خاطرنشان کرد: در این کمیته دستگاه‎های عملیاتی استان حضور دارند و تلاش خواهیم کرد، قبل از وقوع چنین تخلفاتی از آن جلوگیری شود، تا ناچار به تخریب نباشیم.

تشکیل کمیته پیشگیری از ساختوساز غیرمجاز درگلستان

مروتی یادآور شد: این کمیته رویکردی فرهنگی دارد و با اطلاع‎رسانی مناسب و برنامه‎های آموزشی و فرهنگی می‎خواهد مردم را نسبت به عواقب تخلفات آشنا ساخته و با مشارکت خود آنان از چنین تخلفاتی جلوگیری کند.

وی با تاکید بر این موضوع که برخورد با ساخت‎و‎ساز غیرمجاز در روستای «توشن» نمادین نیست، اذعان کرد: این برنامه متوقف نخواهد شد و با همکاری مناسب دستگاه‎هایی چون منابع طبیعی، محیط زیست و همراهی دستگاه قضایی ادامه خواهد یافت.

قائم مقام شورای هماهنگی مدیریت بحران استان یادآور شد: بی‎شک این برنامه تنها به تخریب بناها بسنده نمی‎شود و ضمن اطلاع‎رسانی مناسب، مکاتبات قانونی را نیز انجام خواهیم داد.

نگران نباشید زیارت مقصد بعدی ماست

مروتی با اشاره به تداوم برخورد جدی با ساخت وسازهای غیرمجاز در استان به ویژه شهرستان گرگان ادامه داد: خیلی‎ها می‎پرسند، آیا عملیات شما به «توشن» محدود می‎شود؟ من به شما می‎گویم، پس از این منطقه مطمئنا در دیگر مناطق پرخطر گرگان از جمله «زیارت» حضور خواهیم یافت.

وی متذکر شد: برای متخلفان و هنجارشکنان هیچ حقی قائل نیستیم، چرا که بسیاری با وجود هشدارها، آگاهانه و عامدانه این تخلفات را مرتکب شدند و هنوز هم گمان می‎کنند راهی برای گریز از قانون وجود دارد.

مروتی با اشاره به روند قضایی پرونده متخلفان ساخت‎وساز و تشکر از دادستان و مجموعه قضایی استان گلستان افزود: پرونده قضایی بسیاری از این متخلفان به چندین سال گذشته باز می‎گردد و البته با وجود اخطاریه‎های متعدد قضایی هنوز موضوع را جدی نگرفته‎اند.  

قلع بنای بیش از6 واحد مسکونی غیر مجاز در توشن

وی تصریح کرد: امروز بیش از شش واحد مسکونی و حصارهای غیر قانونی در ارتفاعات و محدوده‎های خارج از بافت روستای توشن قلع بنا شد و مرحله دوم این فرآیند طی هفته آینده انجام می‎شود.

معاون امور عمرانی استاتندار گلستان با اشاره به خرید و فروش زمین‎های زراعی در منطقه به عنوان زمین مسکونی خاطرنشان کرد: شهروندان در این معاملات دقت کنند، بدون توجه به وعده‎های نادرست، از خرید چنین زمین و ساختمان‎هایی که خارج از بافت روستا قرار دارند، جداخودداری کنند.  

مروتی یادآور شد: شهروندان گلستانی حتما در این‎گونه معاملات به مراجع ذیربط قانونی مراجعه کنند، تا بابت هزینه‎ای که می‎کنند، متضرر نشوند.

به گفته وی: اکنون حدود 400 پرونده قضایی آماده تخریب از روستای زیارت آماده انجام حکم است که مراحل اجرایی این احکام به زودی عملیاتی می‎شود.‎


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : حسینی
  • بازدید : 2152
  • نظرات : 0
  • کد خبر : 127

نظرات این مطلب :


نام شما
ایمیل شما


سوال : دو منهای یـک؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ :*

حدیث روز

پیامبر اکرم (ص) می فرماید : برای بقا خلق شده اید نه برای نابودی و فنا و با مرگ تنها از جهانی به جهان دیگر منتقل می شوید.

آرشیو

پیوندها

آمار

آمار بازدید
بازدید امروز: 276
بازدید دیروز: 40
بازدید ماه:3807
بازدید سال:16651
بازدید کل:8656517