عضویت    ورود
ورود به سایت
» » برگزاری بیست و دومین مانور سراسری زلزله و ایمنی ۸ آذر ۱۳۹۹


برگزاری بیست و دومین مانور سراسری زلزله و ایمنی ۸ آذر ۱۳۹۹

یست ودومین مانور زلزله و ایمنی با لطف خداوند متعال و همراهی و همدلی شما عزیزان، در روز شنبه ۸ آذرماه با پخش آژیر زلزله از رادیو سراسری به صورت همزمان برگزار خواهد شد. این مانور همه ساله در ۸ آذر ماه به عنوان بزرگترین فعالیت آموزش همگانی کشور در حیطه ایمنی مدارس در برابر زلزله، با مشارکت وزارت علوم-تحقیقات و فناوری (پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله)، وزارت آموزش و پرورش (سازمان دانش آموزی)، وزارت کشور (سازمان مدیریت بحران کشور)، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران (سازمان جوانان و سازمان امداد و نجات)، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و شهرداری تهران (سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران) برنامه ریزی و اجرا می شود.
در سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا و به دنبال آن تعطیلی مدارس و برگزاری کلاس های آموزشی به صورت مجازی، امکان اجرای برنامه مذکور و مانور سراسری به شکل یکپارچه میسر نیست. لذا تغییراتی در نحوه برگزاری مانور سال جاری پیش بینی شده است تا دانش آموزان همراه با خانواده های خود بتوانند اطلاعات لازم را در خصوص ایمنی در برابر زلزله کسب نمایند. بر این اساس در دستورالعمل و پوستر تلاش شده است تا با محوریت ایمنی در برابر زلزله در منازل، اطلاعات جامعی به مخاطبین مانور سال جاری ارائه شود تا انشاالله با فراگیری آن بتوانند در مقابل زلزله احتمالی از آمادگی لازم برخوردار شوند. براساس برنامه تدوین شده، دانش آموزان با مطالعه این راهنما و ارائه آن به اعضای خانواده، ضمن فراگیری نحوه صحیح پناه گیری در منزل، می توانند اطلاعات لازم را در خصوص مقاوم سازی اجزای غیرسازه ای نیز کسب نمایند و به اعضای خانواده خود منتقل نمایند تا تمهیدات لازم در حد مقدور برای کاهش ریسک های موجود در منازل صورت پذیرد.
پیش بینی شده که در روز ۸ آذرماه سال جاری همزمان با پخش آژیر زلزله و ایمنی از رادیو سراسری، دانش آموزان در منازل همراه با اعضای خانواده اقدام به پناهگیری و خروج از منزل نمایند. البته مانور امسال فقط تا مرحله خروج از منزل صورت می پذیرد و سایر برنامه های مرتبط با طرح "مدرسه ایمن – جامعه تاب آور” امسال اجرایی نخواهد شد. همچنین دانش آموزان می توانند با مستند سازی اقدامات خود (تهیه عکس، فیلم، نقاشی و …) در برنامه ای که بدین منظور توسط سازمان دانش آموزی اعلام می گردد شرکت نمایند.

برگزاری بیست و دومین مانور سراسری زلزله و ایمنی ۸ آذر ۱۳۹۹

 

برگزاری بیست و دومین مانور سراسری زلزله و ایمنی ۸ آذر ۱۳۹۹

 بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : dashtizadeh
  • بازدید : 1966
  • نظرات : 0
  • کد خبر : 755

نظرات این مطلب :


نام شما
ایمیل شما


سوال : سـه منهای ســه ؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ :*

حدیث روز

امام رضا (ع) می فرماید : پنهان كننده كار نيك (پاداشش) برابر هفتاد حسنه است و آشكاركننده كار بد سـرافكنـده است و پنهان كننـده كـار بـد آمـرزيـده است.

آرشیو

پیوندها

آمار

آمار بازدید
بازدید امروز: 218
بازدید دیروز: 1543
بازدید ماه:2219
بازدید سال:11048
بازدید کل:8650914