عضویت    ورود
ورود به سایت
» » مدیران بحران تنها مدیریت توزیع اعتبار نیست

استاندار گلستان:

مدیران بحران تنها مدیریت توزیع اعتبار نیست

استاندار گلستان گفت: مدیران بحران تنها مدیریت توزیع اعتبار نیست، بلکه شاخصه مدیریت بحران در خود عنوانش مستتر است، یعنی آن‎که در نداشته‎ها باید مدیریت کرد.

دکتر حسن صادقلو در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان اظهار کرد: برخی از مباحث طرح شده در جلسه، حاکی از نداشته‎ها و نرسیده‎های اعتباری است، با قبول برخی مشکلات موجود، باور دارم هنر آن است که در این فضای بحرانی مدیریت کرد. 

 صادقلو با اشاره به پدیده‎های طبیعی دیگر در گلستان تصریح کرد: این حوادث همواره وجود دارند اما چون به ظاهر آنها را حس نمی‎کنیم و بابت آن تاکنون دچار ضرر نشده‎ایم، زیاد مورد توجه قرار نمی‎گیرند در حالی که باید به موضوعی چون زلزله در گلستان توجه جدی داشت.

*وقوع بیش از 30 زلزله بالای سه ریشتر در گلستان

وی ادامه داد: وقوع بیش از30 زلزله در مقیاس سه ریشتر آن هم طی یک سال، در گلستان، زنگ خطری است که باید به آن توجه جدی و ویژه داشت.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان خاطرنشان کرد: عقبه تاریخی استان، موید اهمیت و جدی بودن این پدیده طبیعی است، اما متاسفانه تاکنون در استان به دنبال تهیه طرح جامع زلزله نبوده‎ایم و این موضوع مغفول مانده است.

صادقلو در بخشی دیگر از سخنانش با اشاره به سیل‎خیز بودن گلستان بیان کرد: باوجود سیل‎خیز بودن و تدوین طرح جامع سیل توسط این استان، ردیف این بودجه به اسم استان مازندران در آمده است که این تصمیم ناعادلانه بود و به عنوان یک مطالبه باید  مورد پیگیری و توجه ویژه استان قرار گیرد.

وی ادامه داد: البته این بدان مفهوم نیست که استان همجوار از چنین ردیفی بهره‎مند نشود، اما باید پذیرفت به هرجهت سیل به عنوان موضوعی شاخص در گلستان مطرح است.

*انتقاد از عدم شرکت روسای برخی کارگروه‎های تخصصی مدیرت بحران گلستان در جلسات کارگروه 

صادقلو با انتقاد شدید از عدم شرکت روسای برخی کارگروه‎های تخصصی مدیریت بحران در جلسات این کارگروه‎‎ها متذکر شد: این وضعیت قابل قبول نیست و نمایان‎گر برخی مشکلاتی است که در این بخش وجود دارد و باید اصلاح شود.

وی ادامه داد: باید تمامی توان موجود استان را هماهنگ و تجمیع کنیم و به صحنه بیاوریم و با نگاه به توانمندی درونی به پیش برویم، البته نگاه به داخل باید در درجه اول باشد، اما این موضوع، نافی پیگیری موضوعات برون استانی نیست .     

 صادقلو با تاکید بر این موضوع که ادبیات گفتاری وی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران سخنرانی نیست بلکه انشایی و دستوری است، افزود: مدیریت بحران مدیریت تامل، تحمل و گفتن ناگفته‎ها است و بیان هیچ موضوعی در این بین نباید مورد اغماض قرار گیرد.

وی تاکید کرد: باید مانده‎های اجتماعی حوادث طبیعی در استان تعیین تکلیف شوند و حتما کمیته‎های مرتبط ارزیابی شده و توجه خاصی به ارزیابی کارگروه‎های تخصصی مدیریت بحران در استان شود.

صادقلو با اشاره به مشکلات استقرار سیستم هواشناسی در روستای «وطن» از توابع شهرستان آزادشهر از فرماندار این شهرستان خواست تا سریعا موضوع را بررسی کند  تا مشکل مرتفع شود.

گزارش تصویری مرتبط:

 

 

 

 

 

 

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : حسینی
  • بازدید : 10351
  • نظرات : 0
  • کد خبر : 240

نظرات این مطلب :


نام شما
ایمیل شما


سوال : ده بعلاوه دوازده ؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ :*

حدیث روز

امام علی(ع) می فرماید : هر کس که دو روزش مساوی باشد باخته است.

آرشیو

پیوندها

آمار

آمار بازدید
بازدید امروز: 114
بازدید دیروز: 1543
بازدید ماه:2115
بازدید سال:10944
بازدید کل:8650810