عضویت    ورود
ورود به سایت
» » پهپادها رصد بحران را در دست گرفتند

در مانور زلزله گلستان اتفاق افتاد

پهپادها رصد بحران را در دست گرفتند

 پهپادها رصد بحران را در دست گرفتند

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان؛ برای اولین بار در کشور و با پیشنهاد کارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات مدیریت بحران استان در مانور زلزله با رویکرد امدادرسانی در جوامع شهری پهپادها تصویربرداری از موانع و وضعیت زلزله را بر عهده گرفتند.
 
 
محمد احمدی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان در این خصوص گفت: از مهمترین عوامل بعد از وقوع هر اتفاقی آمایش و بررسی وضعیت آن است.
 
 
وی اضافه کرد: در مانور امسال توانستیم با استفاده از پهپادهای سازمان محیط زیست و همچنین هماهنگی بین دستگاهی، به خوبی و به صورت آنلاین تصاویر مربوط به موقعیت زلزله را به تیم مدیریت بحران مستقر در محل وقوع حادثه و همچنین مرکز مدیریت بحران کشور ارسال کنیم.
 
 
رئیس کارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات مدیریت بحران استان ادامه داد: در هنگام حوادث پیش بینی نشده مانند زلزله و سیل و رانش زمین استفاده از پهپاد‌ها به یافتن تصاویری دقیق از بحران جهت پشتیبانی در لحظه (Real-Time) کمک می‌کند.
 
 
وی ضمن تاکید بر استفاده از پهپادها گفت: گشت‌زنی و پایش مداوم مناطق بحران‌زده برای به دست آوردن گزارشی سریع از میزان تخریب زیر ساخت‌ها، قسمت‌های سالم و تخریب شده شهر در اثر زلزله و یا افراد قرار گرفته در محاصره‌ی سیل، در شرایط بحرانی بسیار کمک کننده است.
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : admin3
  • بازدید : 26
  • نظرات : 0
  • کد خبر : 585

نظرات این مطلب :


نام شما
ایمیل شما


سوال : ده بعلاوه دوازده ؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ :*

حدیث روز

پیامبر اکرم (ص) می فرماید : نماز نور چشم مومن است.

آرشیو

پیوندها

آمار


آمار بازدید
بازدید امروز: 48
بازدید دیروز: 137
بازدید ماه:419
بازدید سال:644579
بازدید کل:8235973