عضویت    ورود
ورود به سایت
» » برگزاری پنجمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران گمیشان


برگزاری پنجمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران گمیشان

برگزاری پنجمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران گمیشان

 

به ریاست فرماندار و باحضور مدیرکل مدیریت بحران استان؛ پنجمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان گمیشان برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری؛ پنجمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان به ریاست فرماندار گمیشان و با حضور مدیرکل مدیریت بحران استان با محوریت هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی و آمادگی دستگاه ها برگزار شد.
"امیرشیر توماج" فرماندار گمیشان آمادگی برای مقابله با بحران را ضروری دانست و گفت: آموزش بهترین روش برای افزایش توان آمادگی دستگاه ها و افراد برای مقابله با بحران ها می باشد.
وی افزود: تصمیمات اتخاذ شده در جلسات مدیریت بحران جنبه اجرایی داشته و همه دستگاه ها مکلف به اجرای آن هستند.
توماج با تاکید بر فعال شدن کمیته های شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان خاطر نشان کرد: کمیته های شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان باید به صورت تخصصی راهکارهای افزایش آمادگی دستگاه ها را شناسایی و فعال کنند.
رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران گمیشان تصریح کرد: بانک های اطلاعاتی حوزه شورای هماهنگی مدیریت بحران در همه زمینه ها به صورت دوره ای به روز رسانی شده تا در مواقع مورد نیاز و ضروری مسکلی پیش نیاید.
فرماندار گمیشان در بخش پایانی سخنان خود ب دوگانه سوز کردن ادارات، صنایع و واحدهای تولیدی و برگزاری دوره آموزشی ویژه اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان تاکید کرد.
"مجتبی جمالی" مدیرکل مدیریت بحران استان نیز در این جلسه هماهنگی با تاکید بر هماهنگی دستگاه ها خاطرنشان کرد: مکانیزم های هماهنگی بین بخشی ویژه دستگاه های عضو شورای هماهنگی مهمترین نیاز در مدیریت بحران است.

 

 


وی اضافه کرد: پیشگیری، آمادگی، مقابله و بازسازی و بازتوانی از وظایف مهم در شورای هماهنگی مدیریت بحران می باشد.
جمالی ادامه داد: مدیریت و برنامه ریزی، منابع و امکانات و مردم سه رکن مهم در مدیریت بحران می باشد.
مدیرکل مدیریت بحران استان تصریح کرد: توانمندسازی مردم در حوزه مدیریت بحران با آگاهی دادن آنها بهترین و کم هزینه ترین روش بوده و نتایج خوبی را به دنبال دارد.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده طی چند ماه اخیر در مدیریت بحران استان یادآور شد: با همکاری دستگاه ها نقاط اسکان موقت و اضطراری و بانک های اطلاعاتی انجام شده و پت اضطراری فرود بالگرد نیز در سطح شهرستان ها شناسایی گردیده است.
جمالی در بخش پایانی سخنان فرهنگ سازی بیمه حوادث را در استان ضروری برشمرد و گفت: بیمه حوادث در سطح استان به 70 درصد رسیده و تلاش ما به صورت کامل انجام شدن این طرح است.
در این جلسه مسئولین گاز، جهادکشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و آموزش و پرورش شهرستان گزارشات خود را ارائه دادند.

 

 


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : admin3
  • بازدید : 12
  • نظرات : 0
  • کد خبر : 571

نظرات این مطلب :


نام شما
ایمیل شما


سوال : سـه بعلاوه ســه ؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ :*

حدیث روز

پیامبر اکرم (ص) می فرماید : برای بقا خلق شده اید نه برای نابودی و فنا و با مرگ تنها از جهانی به جهان دیگر منتقل می شوید.

آرشیو

پیوندها

آمار


آمار بازدید
بازدید امروز: 36
بازدید دیروز: 137
بازدید ماه:407
بازدید سال:644567
بازدید کل:8235961