عضویت    ورود
ورود به سایت
» » ضرورت تمرین مستمر بروزرسانی امکانات سخت‎افزاری مدیریت بحران دستگاه‎ها

سرپرست مدیریت بحران گلستان خبر داد

ضرورت تمرین مستمر بروزرسانی امکانات سخت‎افزاری مدیریت بحران دستگاه‎ها

مجتبی جمالی در جلسه کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان، با بیان اینکه باید تلاش کنیم از ظرفیت‎های موجود به درستی استفاده کنیم، اظهار کرد: باید شرایطی ایجاد کنیم که اطلاعات و تجربیات دستگاه‎های اجرایی در مواقع خاص و بحرانی در اختیار یکدیگر قرار گیرد که این اقدام نیازمند رعایت سلسله مراتب و اصول سازمانی برای خدمت‎رسانی بهتر به مردم است.

 

وی با بیان اینکه در شرایط بحرانی مهمترین موضوع بحث ارتباطات است، یادآور شد: در این شرایط دسترسی به انواع وسیله ارتباطی از قبیل تلفن ثابت، تلفن همراه، تلفن ماهوارهای، اینترنت، بی‎سیم و ... باید بین اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران به راحتی میسر شود.

 

 

سرپرست مدیریت بحران استان گلستان گفت: با تغییر تکنولوژی‎ها و پیدایش شبکه‎های اجتماعی، برنامه‎ریزی‎های حوزه فناوری اطلاعات باید به سمتی باشد که تدابیری لازم برای بهره‎گیری از این شرایط برای اطلاع‎رسانی درست در سریع‎ترین زمان و صحیح‎ترین شیوه انجام شود.

جمالی با اشاره به اینکه سیاستگذاری حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در زمان بحران شرایط خاص خود را می‎طلبد، گفت: اتخاذ شرایطی که ارتباط را در زمان بحران سهل‎تر ‎کند نیازمند برنامه‎ریزی درست است.

 

 

وی ادامه داد: باید مسائل ریزتر برنامهریزی شود و ضمن تعریف سناریو برای شرایط بحرانی، صف‎بندی لازم را برای اجرای درست آن اتخاذ کنیم.

سرپرست مدیریت بحران استان گلستان گفت: برای داشتن عملکرد درست در زمان بحرانی خصوصا زلزله، آتش‎سوزی، سیل و ... باید اولویتبندی درست داشته باشیم.

جمالی خاطرنشان کرد: برای اینکه از آسیب‎های جدی به تاسیسات زیرساختی جلوگیری کنیم باید سطوح دستیابی به امکانات سخت‎افزاری و نرم‎افزاری دستگاه‎های اجرایی به درستی و دقیق مشخص شود.

 

 

وی اضافه کرد: در این راستا باید اطلاعات دقیق از امکانات حوزه ارتباطات دستگاه‎های اجرایی مرتبط با شورای مدیریت بحران استخراج شود.

 

 

سرپرست مدیریت بحران استان گلستان گفت: اگر منابع و امکانات موجود دستگاه‎های اجرایی با برگزاری مانورها و تمرین‎های مستمر به آن جایگاه از آمادگیها و هماهنگی‎ها برسد که خسارت‎ها به مردم و جامعه را در حوادث و شرایط بحرانی کاهش دهد ما به اهداف خود در این بخش دست یافتیم.


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : admin3
  • بازدید : 35
  • نظرات : 0
  • کد خبر : 462

نظرات این مطلب :


نام شما
ایمیل شما


سوال : سـه منهای ســه ؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ :*

حدیث روز

امام صادق(ع) می فرماید : براستی که مومن به منزله کفه ترازوست هر اندازه ایمانش افزوده شود امتحانش نیز سنگین تر می شود.

آرشیو

پیوندها

آمار


آمار بازدید
بازدید امروز: 180
بازدید دیروز: 256
بازدید ماه:10347
بازدید سال:29689
بازدید کل:7621083