عضویت    ورود
ورود به سایت
» » مانور هشت آذر در تمامی مدارس سطح استان برگزار شد

معاون مدیر کل مدیریت بحران گلستان خبر داد:

مانور هشت آذر در تمامی مدارس سطح استان برگزار شد

مانور هشت آذر در تمامی مدارس سطح استان برگزار شد

معاون مدیر کل مدیریت بحران استان گلستان گفت: همزمان با کشور، راس ساعت 10 صبح امروز، با پخش صدای آژِیر، مانور سراسری زلزله  در تمامی مدارس سطح گلستان برگزار شد.

"حمید رضا منتظری" ظهر امروز در گفت‎و‎گو با پایگاه اطلاع رسانی مدیرت بحران گلستان افزود: این مانور با نظارت مدیریت بحران استان وشهرستان‎ها و مدیریت آموزش و پرورش و همکاری  جمعیت هلال احمر و آتش نشانی اجرایی شد.

وی خاطرنشان کرد: با برنامه‎ریزی به عمل آمده نمایندگانی از این اداره کل نیز در برخی شهرستان‎ها حضور پیدا کردند و در جریان برگزاری این برنامه آمادگی قرار گرفتند. 

منتظری با اشاره به شعار امسال با عنوان« مدرسه ایمن، تاب آوری جامعه» اضافه کرد: این شعار موید آن است که این مانور آمادگی به دنبال سوق دادن نگاه‎ مسئولان به ویژه متولیان آموزش و پرورش به سمت ایمن‎سازی سازه‎ای و غیرسازه‎ای مدارس و افزایش تاب‏آوری جامعه است.

وی خاطرنشان کرد: این برنامه همچنین به دنبال ایجاد زمینه‎های مناسب برای ارتقاء سطح آگاهی دانش‎آموزان و جوامع محلی اصراف مدارس و فرهنگ‎سازی مناسب برای واکنش صحیح در زمان زلزله است.

این مسئول گلستانی با اشاره به اهداف مانور هشت آذر خاطرنشان کرد:  کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله به واسطه ارتقاء فرهنگ ایمنی و مقاوم‎سازی، ایجاد آمادگی برای انجام واکنشهای صحیح و سریع در برابر زلزله و  افزایش سطح آگاهی دانش‎آموزان در مورد زلزله و سایر پدیده‎های طبیعی از جمله اهداف این مانور ایمنی است.

منتظری تصریح کرد: اجرای این چنین مانورهایی می‌تواند در افزایش سطح مهارت دانش‎آموزان مؤثر باشد و زمانی که واکنش درست در برابر زلزله آموزش داده شود، می‌توان امیدوار بود که در زمان وقوع زلزله این قشر آن چه را که به شکل درست آموخته‌اند را اجرا کنند.

وی یادآور شد: تکرار این برنامه‎ تمرینی، می‎تواند موجب افزایش سرعت عمل شود و حتی افرادی که از نظر حرکت بسیار کند هستند، با تمرین منظم می‎توانند، سرعت عمل مناسبی در هنگام وقوع حادثه از خود بروز دهند.

منتظری متذکر شد: برخی از موارد مرتبط با آمادگی در برابر حوادث طبیعی برای دانش‎آموزان در کتابها ارایه می‎شود و زمانی که دو مرحله تئوری و عملی در این بخش آموزشی با یکدیگر تلفیق می‎شوند، آموخته‎های دانش‎آموزان می تواند به صورت ماندگار باقی بماند.


بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
  • نویسنده : حسینی
  • بازدید : 151900
  • نظرات : 0
  • کد خبر : 315

نظرات این مطلب :


نام شما
ایمیل شما


سوال : پنج بعلاوه شـش؟ ( جواب بصورت عدد نوشته شود )
پاسخ :*

حدیث روز

امام مهدی (عج) می فرماید : بدانید که ما مراعات حال شما (دوستان و شیعیان را) می کنیم و هیچ گاه شما را فراموش نمی کنیم.

آرشیو

پیوندها

آمار


آمار بازدید
بازدید امروز: 11
بازدید دیروز: 98
بازدید ماه:56407
بازدید سال:110809
بازدید کل:7702203